Home > actueel > pauzeren-is-cht-heel-gezond

Pauzeren is écht heel gezond

Pauzeren is écht heel gezond

Ja een open deur misschien, maar het is zo. Want kijk, onderzoekers van Harvard en de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) concluderen dat maar liefst zestig ziektes niet zouden bestaan zonder alcohol.

Zestig aandoeningen. Dat zijn er nogal wat. De WHO noemt onder andere alcoholische hartspierziekte, levercirrose en het foetaal alcoholsyndroom (FAS). FAS houdt hersenschade in bij baby’s wanneer de moeder (te veel) alcohol heeft gedronken tijdens de zwangerschap. Ook kan alcohol je immuunsysteem verzwakken. Dat betekent dat je meer kans hebt op infectieziekten zoals longontsteking, tuberculose, hiv/aids en andere seksueel overdraagbare ziekten. Tel daarbij op dat alcoholmisbruik roekeloos gedrag in de hand werkt en dus het risico vergroot op besmettingen en het ontstaan van gevaarlijke infecties.

Chronische aandoeningen

Kanker, hart- en vaatziekten, diabetes type 2, neurologische aandoeningen (zoals dementie) en maag-, darm- en leverziekten zijn de vijf grote categorieën waarin chronische aandoeningen worden onderverdeeld die samenhangen met alcoholgebruik. Bron: metronieuws.nl.

En dan het goede nieuws

Voordat we nu allemaal met een naar gevoel aan deze dag beginnen… een alcoholpauze is een feest voor al je organen. Nu er geen giftige stoffen afgebroken hoeven te worden, kan je lichaam zich concentreren op datgene waar het voor gemaakt is. Jouw lichaam gezond en schoon houden. Lever, hart, hersenen en alvleesklier: allemaal varen ze wel bij jouw pauze. En je immuunsysteem? Dat presteert tijdens een alcoholpauze in combinatie met voldoende bewegen, gezond eten, goed hydrateren en 8 uur slaap optimaal!

298.000

deelnemers gingen je voor