Home > actueel > blogger-yvonne-over-gewoon-stoppen-

Blogger Yvonne over 'gewoon stoppen'

Blogger Yvonne over 'gewoon stoppen'

Dry January. Als eerste wens ik alle deelnemers een gezond en gelukkig 2026. 

Dit is mijn eerste blog op 'IkPas' en daarom zal ik me kort voorstellen. Mijn naam is Yvonne, 54 jaar, partner, moeder en zelfstandig ondernemer. Vanaf mijn jeugd is drinken iets waar ik nooit een vraagteken bij heb gezet, dat deed iedereen en drank moest worden gekocht voor visite, dat was gezellig. Op stap, naar de disco of café, dan dronk je alcohol, dat deed iedereen. Samenwonen, trouwen, kinderen krijgen, zondagmiddag met schoonouders, ik kan me niet herinneren dat er ooit een reden was om niet te drinken (uiteraard 9 maanden zwangerschap niet, maar zelfs de geboorte van de kinderen werd gevierd met een borrel). 

Verdriet, een borrel.

Blijdschap, vieren.

Ontspanning, op de bank met een wijntje. 

Afgelopen mei besloot ik dat het genoeg was geweest, bijna 40 jaar (ja ik was er vroeg bij) had ik iedere gelegenheid aangegrepen om te kunnen of mogen of willen drinken en was het geen kwestie meer van gezellig maar een hardnekkige gewoonte en begon ik me af te vragen of dat nog wel gezond was. Het antwoord was natuurlijk duidelijker dan duidelijk voor mezelf, maar die gewoonte doorbreken zonder etiket van alcoholist of naar een AA moeten was ongeveer het andere uiterste. Ik kon toch wel gewoon stoppen als ik niet meer wilde drinken? 

Precies dát was inderdaad de oplossing en maakte alle verschil, ik wilde niet meer drinken. Geen twijfel, niet bang om iets te gaan missen, ik wilde dit niet meer. Confronterend en best Eng. Dit betekende natuurlijk dat ik moest veranderen en hoe verander je een patroon van een ingesleten gewoonte, gewenning? 

Ik ben gaan lezen, zoeken, luisteren naar podcast, op deze app terechtgekomen, gepraat met medestoppers hier op de app, en raakte al snel verward tussen verschillende ideeën over wel/niet, af en toe en (soms felle) discussies hierover. 

Dit is mijn motivatie om hier te bloggen zodat ik je hopelijk kan helpen op deze app zodat iedereen precies dat eruit kan halen waarvoor de app zo waardevol is. Lijkt je verhaal op dat van mij dan raad ik je aan om de challenge Alcohol(vrijheid)te volgen waar een verwijzing staat naar podcast, boeken en nog veel meer om te begrijpen WAAROM je altijd meer drinkt dan je jezelf had voorgenomen. link. https://ikpas.nl/join/challenge/Mzk3NUdiTGJmWGFyb01vVUR5Wmw=/invite 

Wat ik ook graag had geweten in mei is dat je zelf een challenge kunt aanmaken en verwijderen, dit is erg handig als je wilt reageren op een oproep bij ‘ik zoek een maatje’, spreek daar af om in een privé challenge nummers uit te wisselen en verwijder direct daarna je challenge. 

Als laatste nog een paar tips waarvan ik het achteraf jammer vind, dat ik ze niet heb opgevolgd:

-Neem vandaag een foto van jezelf en vergelijk die met jezelf over 30 dagen

-Gebruik je dagboek om je motivatie na te kunnen lezen en zien hoeveel progressie je hebt gemaakt.

-Als je je niet kunt verplaatsen in het proces van een ander die minder of meer moeite heeft, scroll dan door. Steun elkaar. 

Nuchtere groet,

 Yvonne

298.000

deelnemers gingen je voor